Inwestorzy indywidualni będą mogli kupić akcje PKO BP zarówno w biurach maklerskich, jak i bezpośrednio w banku, korzystając z tzw. lokat prywatyzacyjnych.Zapisy w pierwszym terminie rozpoczną się 11 zobacz więcej »
Jeśli wkład jednego z małżonków w spółce cywilnej został finansowany środkami pochodzącymi z majątku wspólnego (dorobkowego) małżonków, to po rozwodzie jest on rozliczany w sposób analogiczny do rozl zobacz więcej »
Samorządy terytorialne oraz organizacje społeczne powinny połączyć siły i stworzyć wspólne centra pomocy prawnej. Tak uważają ich przedstawiciele. Odmiennego zdania jest Ministerstwo Sprawiedliwości. zobacz więcej »
Coraz bardziej popularne zakupy przez Internet niosą ze sobą jednak dość duże ryzyko. Z raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wynika, że liczba naruszeń praw konsumenta jest wręcz szokując zobacz więcej »
Państwo polskie wyraźnie utrudniało zaspokajanie roszczeń zabużan - wynika z zaprezentowanego wczoraj dziennikarzom raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK oczekuje od administracji państwowej, że bard zobacz więcej »
Aż trzydzieści razy Sejm nowelizował w latach 2001-2002 ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ordynację podatkową - wynika z kontroli NIK. W kolejnych latach tempo zmian przepisów podat zobacz więcej »
Nowa ustawa nie przewiduje żadnych sankcji za naruszenie obowiązku posiadania rachunku bankowego i bezgotówkowego przeprowadzania rozliczeń między przedsiębiorcami. W związku z wejściem w życie ustaw zobacz więcej »
Sądy cywilne i gospodarcze, ale też prawnicy, przede wszystkim zaś przedsiębiorcy, powinni otrzymać w najbliższych miesiącach dodatkowe narzędzie szybkiego rozstrzygania sporów - mediację. Na obecnym zobacz więcej »
Rząd chce uwolnić czynsze w lokalach kwaterunkowych, wprowadzając jednak pewne ograniczenia w zależności od wysokości podwyżki. Mają one, inaczej niż dotychczas, objąć prawie wszystkich lokatorów. Wy zobacz więcej »
Po wczorajszym posiedzeniu sejmowej komisji, zajmującej się rządowym projektem dotyczącym podzielenia osób prowadzących działalność na 9 grup i uzależnienia opłacanych przez nich składek na ZUS w zal zobacz więcej »
10-letni okres przejściowy w obowiązywaniu regulowanych czynszów w byłych mieszkaniach kwaterunkowych jest wystarczająco długi i chcemy go w końcu zamknąć – powiedział podczas wczorajszej konfe zobacz więcej »
W przyszłorocznym budżecie wydatki socjalne pochłoną prawie 64 mld zł, czyli blisko 37 proc. jego dochodów. Mimo więc m.in. braku waloryzacji emerytur i rent, planowanych podwyżek składek na ZUS dla zobacz więcej »
Rząd wciąż nie zaproponował zapowiadanych od dawna regulacji o tzw. uprzednich porozumieniach cenowych. Pomysł wprowadzenia ich dopiero od 2007 roku budzi wątpliwości specjalistów. Uprzednimi porozum zobacz więcej »
W 2005 r. kwota rocznych przychodów z najmu, opodatkowana 8,5-proc. ryczałtem, wyniesie 17 514,80 zł. Nadwyżka ponad tę kwotę będzie już objęta 20-proc. stawką. Nastąpi więc obniżenie limitu. Na ten zobacz więcej »
Według Polskiej Izby Turystyki udział szarej strefy w sektorze turystyki powiększa się. Tworzeniu się szarej strefy sprzyja niekontrolowana działalność tzw. niekomercyjnych organizatorów turystyki i zobacz więcej »