PiS zabrało się za PIT. Szykuje się wielka obniżka podatku. Ludzie będą szczęśliwi, bo dostaną więcej pensji na rękę. Kwotowo najwięcej stracą Warszawa, Kraków i Wrocław. Procentowo najbardziej posz zobacz więcej »
Rada nadzorcza Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych podjęła uchwałę o odwołaniu Krzysztofa Stupnickiego ze składu zarządu Towarzystwa oraz uchwałę o powołaniu Grzegorza Zatryba do składu zar zobacz więcej »
PKN Orlen przekazał już swoim dostawcom roszczenia związane ze wstrzymaniem dostaw ropy rurociągiem "Przyjaźń", a w ciągu kilku-kilkunastu tygodni przekaże także roszczenia dotyczące przerobu zaniec zobacz więcej »
Wczorajsze komentarze jakie pojawiły się ze strony przedstawicieli FOMC zdecydowanie zwiększyły oczekiwania na 50-punktowe cięcie stóp procentowych... zobacz więcej »
PKN Orlen zakłada, że decyzja Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia udziałów Grupy Lotos zapadnie jeszcze przed końcem 2019 roku, ale dopuszcza też możliwość, że stanie się to w I kwartale 2020 r zobacz więcej »
Warszawa, 19.07.2019 (ISBnews) - Sprzedaż detaliczna w czerwcu br. zanotowała dynamikę r/r poniżej konsensusu rynkowego m.in z uwagi na wysoką bazę odniesienia z roku poprzedniego, ale jej poziom je zobacz więcej »
Na terytorium Litwy zatrzymano byłego dyrektora generalnego firmy Samartransneft-Terminal, który zdaniem Rosjan jest głównym winnym zanieczyszczenia ropy naftowej tłoczonej rurociągiem Przyjaźń. zobacz więcej »
Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego spółka CPK, odpowiadająca za realizację Centralnego Portu Lotniczego, została dofinansowana kwotą 300 mln zł, co jest efektem objęcia nowych udziałów przez Sk zobacz więcej »
Dług polskiego sektora instytucji rządowych i samorządowych (general government) wzrósł do 49,1% PKB w I kw. 2019 r. z 48,9% PKB zanotowanych kwartał wcześniej, podał Eurostat. W I kw. 2018 r. wskaź zobacz więcej »
Konsorcjum złożone ze spółki zależnej Bumechu, tj. Bumech Mining (generalny wykonawca), oraz Bytomskiego Zakładu Usług Górniczych (lider konsorcjum) i BEPRINŻ Strefy (członek konsorcjum) zawarło umo zobacz więcej »
ZUE miało 479,7 mln zł skonsolidowanych przychodów, 13,2 mln zł zysku brutto ze sprzedaży i 1,1 mln zł zysku netto w I poł. 2019 r., podała spółka, prezentując wstępne dane. W ujęciu jednostkowym zy zobacz więcej »
Rządowy projektu ustawy - Prawo zamówień publicznych, jak i przepisy wprowadzające tę ustawę mają trafić do komisji nadzwyczajnej ds. deregulacji. Posłowie mają wątpliwości, czy tak duży projekt zdą zobacz więcej »
Skarbówka wydała interpretację, która ucieszy wszystkich, którzy formalnie prowadzą działalność gospodarczą, ale są ściśle związane z jednym kontrahentem. Czyli formalnie samozatrudnieni, ale w prak zobacz więcej »
Rada nadzorcza Zakładów Magnezytowych Ropczyce zmodyfikowała cele budżetowe programu motywacyjnego na 2019 rok, podała spółka. zobacz więcej »
Po słabych danych z przemysłu, sprzedaż detaliczna miała być kolejnym sygnałem spowolnienia gospodarczego w Polsce. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że wcale nie wstrzymaliśmy się z zakupami. Wzro zobacz więcej »