Nowa minister obrony Niemiec Annegret Kramp-Karrenbauer domaga się zwiększenia budżetu na Bundeswehrę. Poniedziałkowe (22.07.2019) wydania gazet komentują. zobacz więcej »
Indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,06% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 342,51 pkt w poniedziałek, 22 lipca. zobacz więcej »
Warszawa, 22.07.2019 (ISBnews) - Rada nadzorcza Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) powołała z dniem 1 września Jacka Gdańskiego na stanowisko członka zarządu ds. finansowych, podała spółka. zobacz więcej »
W Ciechocinku, Międzyzdrojach, Zakopanym, Sopocie, Giżycku i Kołobrzegu. Wystarczy kilka minut, by w sieci znaleźć ogłoszenie: "pani odwiedzi pana" lub "pan szuka niezobowiązującej znajomości". Usłu zobacz więcej »
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zapowiada zmiany w ustawie o Rzeczniku MŚP. Mają zostać wprowadzone jeszcze w tej kadencji Sejmu. Co się zmieni? zobacz więcej »
Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie za blisko 400 mln złotych zakupiły 130 przegubowych elektrobusów Urbino 18 electric od Solaris Bus & Coach, podał producent. Pojazdy będą dostarczane do stoli zobacz więcej »
Sprzedaż miedzi płatnej KGHM Polska Miedź wyniosła 64 tys. ton w czerwcu 2019 r. i była wyższa o 6% r/r, podała spółka, przedstawiając wstępne dane. zobacz więcej »
Rada Ministrów na wtorkowym posiedzeniu zajmie się m.in. przygotowanym przez ministra finansów projektem ustawy o uchyleniu ustawy o specjalnym podatku węglowodorowym oraz o zmianie niektórych innyc zobacz więcej »
Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 58,7 tys. ton w czerwcu 2019 r. i była o 16% wyższa r/r, podała spółka. zobacz więcej »
Ciastka, owoce tropikalne, e-booki i żywność dla niemowląt z nową, niższą stawką VAT. Więcej zapłacą z kolei miłośnicy homarów i lodu w drinkach. Ministerstwo Finansów przeprowadzą podatkową rewoluc zobacz więcej »
Na początku lipca zerowy PIT dla pracowników poniżej 26. roku życia został przegłosowany w parlamencie. Ustawa obecnie czeka na podpis prezydenta. Sprawdź, kogo obejmie ulga i kiedy wejdzie w życie. zobacz więcej »
Warszawa, 22.07.2019 (ISBnews) - Novaservis spol. s r.o. - czeska spółka zależna Ferro - podjęła uchwałę o wypłacie dywidendy na rzecz Ferro w kwocie 181 233 263,77 CZK (30 139 091,76 zł, wg średnie zobacz więcej »
Chińczycy oskarżają Unię Europejską, że sprzedaje tam produkty po zaniżonych cenach. Nakładają cła. Ucierpią polskie huty, które coraz więcej eksportowały na tamten rynek. zobacz więcej »
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zawiadamia prokuraturę ws. spółki Miejska Infrastruktura. Jeden z pracowników spółki miał zabrać pieniądze z opłat za parkowanie. Do straty przyczyniła się też Po zobacz więcej »
Gdy wpływy z opłat za parkowanie zaczęły znacząco maleć, prezydent Krakowa zlecił Wydziałowi Kontroli Wewnętrznej UMK przeprowadzenie kontroli. Objęła ona lata 2014-2018. Wykazała nieprawidłowości, zobacz więcej »