Nadzór nad spółką KGHM przejmie minister energii, a nad Grupą Azoty - minister finansów i rozwoju - poinformował we wtorek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. zobacz więcej »
Ursus odnotował wzrost rejestracji nowych ciągników w 2016 r. o 56,2 proc., co przełożyło się na jedną dziesiątą udziału na rynku. W grudniu już co trzeci rejestrowany ciągnik pochodził z fabryk Urs zobacz więcej »
ZGH "Bolesław" - spółka zależna Stalproduktu - otrzymała 39 mln zł dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dofinansowany zostanie projekt nowej technologii, która zwiększy wykorzystanie surowc zobacz więcej »
Giełda w USA osiągała ostatnio historyczne rekordy. Po wyborze Donalda Trumpa wystarczyło, że prezydent-elekt rzucił niekonkretne propozycje gospodarcze, by rynki oszalały, bijąc kolejne rekordy. Co zobacz więcej »
Za jedną akcję Hutmena spółka płaci 5,31 zł. To zaledwie 1 gr więcej niż wynosi kurs giełdowy. zobacz więcej »
Poniedziałkowa sesja przyniosła spodziewane odbicie z uwagi na stosunkowo pozytywny wydźwięk komunikatów agencji ratingowych. zobacz więcej »
Ministerstwo finansów podało statystyki sprzedaży obligacji detalicznych za ubiegły rok. Polacy kupili rządowe papiery dłużne za 4,63 mld zł co jest najlepszym wynikiem od ośmiu lat. Przy okazji uja zobacz więcej »
W puli jest 150 milionów akcji wartych do 300 milionów złotych. zobacz więcej »
Ipopema TFI ocenia, że w modelowym portfelu akcji powinny istotną rolę odgrywać czołowe spółki z branż: e-commerce, farmaceutyki i biotechnologie oraz gry komputerowe. zobacz więcej »
Do dywidendy uprawnionych było 12.811.859 akcji - podaje Erbud. zobacz więcej »
Liczba unikalnych użytkowników bankowości mobilnej, którzy w czwartym kwartale 2016 roku przynajmniej raz zalogowali się do konta w PKO Banku Polskim z poziomu urządzenia mobilnego, zbliżyła się do zobacz więcej »
Stopa bezrobocia wzrosła w grudniu do 8,3 proc. - podał GUS, potwierdzając tym samym wstępne wyliczenia resortu kierowanego przez minister Elżbietę Rafalską. Była większa o 0,1 pkt proc. niż w listo zobacz więcej »
Środa na rynkach akcji upływa w szampańskich nastrojach. zobacz więcej »
Niskie oprocentowanie lokat w bankach to nie tylko problem dla ich posiadaczy. zobacz więcej »
Rynki akcyjne na całym świecie słabo zaczęły nowy tydzień. Powodem większej awersji do ryzyka jest eskalacja sporu politycznego w samych Stanach Zjednoczonych, a także na arenie międzynarodowej. W e zobacz więcej »