W czerwcu co najmniej 1,5 mld zł wypłacą giełdowe spółki. Prawie dwukrotnie większa pula pieniędzy w tym czasie będzie przydzielona inwestorom i rozdysponowana w lipcu. zobacz więcej »
Dzisiaj na wszystkich rynkach giełdowych mogliśmy zaobserwować totalne wycofanie się inwestorów. Sytuacja ta może być związana z dwoma czynnikami. Pierwszym z nich jest możliwa realizacja zysków po zobacz więcej »
Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się lekkimi spadkami najważniejszych indeksów, które wciąż jednak pozostają blisko historycznych szczytów. Spadek akcji Apple przeważył zyski zobacz więcej »
Przychody sieci TXM wzrosły w kwietniu, ale dyskont nadal zgłasza problemy z dostawami towarów. Spółka wymieniła już zarząd i zamknęła swoje sklepy w Czechach. zobacz więcej »
Mariusz Patrowicz to jeden z dwóch kandydatów na prezesa GPW. Okazuje się, że KNF ma wątpliwości, czy założona przez niego niedawno Nova Giełda działa legalnie. Co najmniej od dwóch miesięcy trwają zobacz więcej »
Zaraz po wakacjach 20 pociągów Pendolino, poruszających się po torach w barwach PKP Intercity, dostanie energię od innego dostawcy. Po raz pierwszy prąd w pociągach nie będzie pochodził z PKP Energe zobacz więcej »
Rada Nadzorcza Giełdy Papierów Wartościowych powołała Jarosława Grzywińskiego na stanowisko członka zarządu i wiceprezesa - poinformowała we wtorek w komunikacie spółka. Grzywiński był dotychczas od zobacz więcej »
Pośredniczy w transakcji włoska spółka Kruka. zobacz więcej »
Asseco Poland dostarczy system bezzałogowy do wykonywania długotrwałych nalotów fotogrametrycznych dla Ministerstwa Nauki i Technologii z nigeryjskiego stanu Lagos. Polski system wygrał w konkurencj zobacz więcej »
Warszawska giełda szuka możliwości dalszego rozwoju - teraz padło na towary rolne. zobacz więcej »
Dom Developent sfinalizował transakcję przejęcia trójmiejskiego dewelopera. zobacz więcej »
Zmiany w zarządzie Pekao nie były jedynymi jakie wydarzyły się w największych bankach w Polsce w środę. Decydowano też o losie menadżerów w PKO BP. Stanowisko utrzymał prezes spółki. Ciekawa jest no zobacz więcej »
29 czerwca zaczyna się kadencja nowego zarządu Alior Banku. Nie będzie w nim jego jedynego w dotychczasowej historii prezesa, Wojciecha Sobieraja, który zrezygnował z kandydowania. Na pożegnanie spr zobacz więcej »
Pełnię w tej chwili nadzór nad spółką Powszechny Zakład Ubezpieczeń - poinformowała półtora miesiąca temu premier Beata Szydło. Te słowa krok po kroku wprowadzane są w życie. Skarb Państwa zażądał, zobacz więcej »
Analitykom nie podoba się coraz większa rola państwa w sektorze bankowym. zobacz więcej »