Święta Bożego Narodzenia będą w przyszłym roku dla górników z JSW o wiele bardziej bogate niż tegoroczne. Dzieci będą mogły na listach do świętego Mikołaja śmiało wpisywać konsole, komputery, czy na zobacz więcej »
Dolar poszedł w poniedziałek w górę do najwyższych poziomów od dwóch tygodni, a kontrakty na indeks S&P wyraźnie wzrosły po informacjach o zatwierdzeniu ustawy o cięciu podatków w Senacie. Zmiany da zobacz więcej »
Komisja Nadzoru Finansowego chce wspierać polskie spółki z pograniczna technologii i finansów. - KNF chciałaby być starszym bratem dla fintechu. Chcielibyśmy wspierać, zapewniać bezpieczne środowisk zobacz więcej »
Wtorkowa sesja giełdowa w Nowym Jorku zakończyła się spadkami głównych indeksów. S&P 500 zanotował serię trzech spadków z rzędu pierwszy raz od sierpnia. To efekt trudności w uzgodnieniu szczegółów zobacz więcej »
O zakazie handlu mówią przedstawiciele banków. Sceptycznie do cyfrowej waluty podchodzą też NBP, KNF i Ministerstwo Finansów. zobacz więcej »
Ostatni miesiąc tego roku rozpoczyna się od huśtawki nastrojów na dolarze w związku z odwlekaniem głosowania w Senacie USA nad ustawą podatkową. zobacz więcej »
Uchwalona w środę przez Sejm i zatwierdzona przez Senat w czwartek ustawa o rynku mocy zwiększy nasze opłaty, ale da dodatkowe pieniądze elektrowniom. Natychmiast wyczuła to giełda. Akcje spółek ene zobacz więcej »
Giełda zareagowała na awans Morawieckiego silnymi wzrostami. Zmiana to koniec przeciągania liny pomiędzy premierem a wicepremierem w sprawie zarządzania spółkami skarbu państwa. Rynek walutowy jakby zobacz więcej »
Po transakcji OFE PZU będzie obracać ponad 26 mld zł, należącymi do 2,5 mln Polaków. zobacz więcej »
Co zrobić z platformą wiertniczą gdy już jest niepotrzebna? Na tym chcą zarabiać dwie polskie spółki: Grupa Lotos wspólnie z Grupą Mars. Tylko na obszarze szelfu brytyjskiego rynek ma mieć wartość 1 zobacz więcej »
Sam koniec miesiąca niewiele tutaj zmienił, a wręcz pogorszył obraz. zobacz więcej »
Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie uważa, że międzynarodowe firmy ubezpieczeniowe z działalnością w Polsce, podobnie jak to jest w przypadku banków, powinny być ustawowo zobligowane do zobacz więcej »
Biorąc pod uwagę tendencję do tworzenia coraz większych organizmów bankowych w Europie, warto poddać analizie koncepcję połączenia PKO Banku Polskiego z Bankiem Pekao, uważa prezes akcjonariusza Pek zobacz więcej »
ING Bank Śląski przez kolejnych 7 lat będzie stopniowo zmniejszał wartość kredytów udzielanych poszczególnym elektrowniom, które wykorzystują w działalności węgiel. Po 2025 roku takie podmioty wcale zobacz więcej »
Najwięksi producenci ropy naftowej do końca przyszłego roku będą ograniczać wydobycie. zobacz więcej »