Warszawa, 26.06.2019 (ISBnews) - Akcjonariusze Marvipol Development postanowili, że zysk netto w łącznej kwocie 9 209 tys. zł osiągnięty w roku obrotowym 2018 zostanie przeznaczony w całości na kapi zobacz więcej »
Najbliższa waloryzacja rent i emerytur zaplanowana została na marzec 2020 r. Przeprowadzona jest ona corocznie i rekompensuje seniorom m.in. inflację. Znamy pierwsze szacunki najbliższej podwyżki, m zobacz więcej »
Pracownicze Plany Kapitałowe wchodzą w decydującą fazę, od lipca 70 proc. wielkich przedsiębiorstw uruchomi program. Pozostałe wolą Pracowniczy Program Emerytalny, bo mniej obciąża pracowników. zobacz więcej »
Akcjonariusze Kruka zdecydowali na walnym zgromadzeniu o wypłacie 94,7 mln zł dywidendy za 2018 rok, co stanowi 5 zł na akcję, podała spółka. Wypłata nastąpi w całości z kapitału zapasowego spółki. zobacz więcej »
Warszawa, 26.06.2019 (ISBnews) - Rada nadzorcza Cyfrowego Polsatu postanowiła powołać Mirosława Błaszczyka na stanowisko prezesa, Macieja Steca na stanowisko wiceprezesa oraz Jacka Felczykowskiego, zobacz więcej »
Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że interes publiczny może przemawiać za rezygnacją z przetargów przy wyborze wykonawców na dokończenie zerwanych kontraktów. Dla GDDKiA to szansa na szybsze dokończen zobacz więcej »
Akcjonariusze Grupy Boryszew zdecydowali na walnym zgromadzeniu o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2018 rok, podała spółka. zobacz więcej »
W ocenie BCC przyjęta właśnie przez rząd ulga w podatku PIT dla osób do 26. roku życia może przyczynić się do aktywizacji młodych na rynku pracy. Organizacja pyta jednak, dlaczego nie dotyczy to umó zobacz więcej »
"Piszemy, aby wezwać wszystkich kandydatów na prezydenta, niezależnie od tego, czy są republikanami, czy demokratami, aby poparli podatek od promila najbogatszych Amerykanów" - napisali najbogatsi d zobacz więcej »
Rząd wycina z rynku pożyczki chwilówki. W ubiegłym tygodniu przyjęto projekt ustawy antylichwiarskiej, a na wtorkowym posiedzeniu Rada Ministrów przyjęła autopoprawkę. Dla firm pożyczkowych ta zmian zobacz więcej »
17 instytucji finansowych zostało już wpisanych do ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Firmy, które zatrudniają co najmniej 250 osób zaczną podlegać ustawie o PPK od 1 lipca. zobacz więcej »
Rząd zliberalizował nieco bardzo restrykcyjne przepisy o handlu ziemią. Od środy każdy będzie mógł kupić hektar ziemi i nie będzie już musiał mieć statusu rolnika. zobacz więcej »
Warszawa, 26.06.2019 (ISBnews) - Akcjonariusze Grupy Azoty Zakładów Chemicznych ,,Police" postanowili przeznaczyć zysk netto za rok obrotowy 2018 w wysokości 29 531 767,29 zł w całości na zasilenie zobacz więcej »
Open Finance przeprowadzi emisję do 4 506 obligacji serii L o wartości nominalnej 1000 zł każda i łącznej wartości nominalnej do 4,51 mln zł, podała spółka. zobacz więcej »
Znamy nowe składki ZUS, jakie obowiązywać będą przedsiębiorców w 2020 roku. Osoby prowadzące działalność gospodarczą zapłacą składki o prawie 10 proc. większe niż w roku bieżącym. Dzięki temu comies zobacz więcej »