Zatrudnieni w szczególnych warunkach u prywatnego pracodawcy odetchnęli z ulgą. Po niedawnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego, mając odpowiedni staż pracy, mogą ubiegać się o wcześniejszą emeryturę. Jak jednak zweryfikować prawo do niej, jeśli ów pracodawca nie prowadził odpowiedniej ewidencji zatrudnienia?Problem pojawił się po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niekonstytucyjną część ust. 2 i w całości ust. 4a art. 32 ustawy emerytalnej. Od 24 czerwca tego roku (tj. od dnia publikacji wyroku w Dzienniku Ustaw) wszystko jest jasne. Wszyscy pracownicy urodzeni przed 1 stycznia 1949 r. oraz niektórzy urodzeni przed 1 stycznia 1969 r., zatrudnieni w szczególnych warunkach, mają prawo do wcześniejszej emerytury niezależnie od tego, w jakiej formie własności prowadzi firmę ich pracodawca.
Dodano:
5990 dni temu
Dodał:
biznesprawo
Kategoria:
PRAWO
Źródło:
http://www.rzeczpospolita.pl



Komentarze Kto głosował Podobne tematy