Szef Samoobrony zamierza pozwać do sądu Jarosława Kaczyńskiego za wypowiedzi dotyczące okoliczności swojego odwołania z rządu - pisze "Dziennik". Andrzej Lepper przygotowuje również zobacz więcej »
Wojciech Olejniczak na konwencji w Kielcach ogłosił, że Aleksander Kwaśniewski będzie kandydatem LiD na premiera - podaje TVN24. Były prezydent spotka się w debacie wyborczej z Jarosławem Kaczyńskim. zobacz więcej »
Leszek Miller zakłada własną partię. W warszawskim sądzie rozpoczęła się już procedura rejestracji jego nowego ugrupowania - Polskiej Lewicy. Według "Gazety Wyborczej" do partii Millera zam zobacz więcej »
Według informacji TVN24 Nelly Rokita zdecydowała się na start w wyborach parlamentarnych. Żona polityka PO Jana Rokity dostanie drugie miejsce na liście w Warszawie - zaraz za Jarosławem Kaczyńskim. zobacz więcej »
Szef ugrupowania Nowa Lewica Piotr Ikonowicz rozważa możliwość zostania wyborczą "jedynką" Samoobrony w Warszawie - podaje TVN24. Pierwsze miejsce na stołecznej liście ugrupowania Leppera z zobacz więcej »
Po niedawno powstałym LiS-ie nie ma już ani śladu. Roman Giertych zarzucił dziś Andrzejowi Lepperowi nawiązywanie współpracy politycznej z Leszkiem Millerem i Józefem Oleksym oraz zobacz więcej »
Andrzej Lepper i jego partia mają problemy z uzyskaniem kredytów na sfinansowanie kampanii wyborczych – twierdzi „Dziennik”. A to dlatego, że banki starannie analizują sondaż zobacz więcej »
W trakcie najbliższych wyborów parlamentarnych za granicą powstanie kilkadziesiąt nowych obwodów wyborczych – wszędzie tam, gdzie znajdują się duże skupiska Polaków. O orga zobacz więcej »
Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Sygnałami Dnia" stwierdził, że "tylko PiS jest gwarantem, że nie wrócą rządy postkomunistów". Zdaniem premiera, inicjatywa w sprawie zobacz więcej »
Zbigniew Romaszewski w rozmowie z "Rzeczpospolitą" potwierdza, że przygotowuje się do objęcia po wyborach funkcji marszałka Senatu. Zastrzega jednak, że najpierw konieczne jest zdobycie wię zobacz więcej »
Rozpoczęła się ostatnia sesja Sejmu piątej kadencji. Dziś i jutro posłowie zajmować się będą poprawkami Senatu do ustawy o urzędach i izbach skarbowych. Porządek dzienny może zostać uzupełniony o gło zobacz więcej »
Liderem listy wyborczej PO w Krakowie będzie Jarosław Gowin, bliski współpracownik Jana Rokity - podały "Fakty". Jego najpoważniejszym konkurentem w walce o głosy wyborców będ zobacz więcej »
Platforma Obywatelska zwróci się do marszałka Sejmu o poszerzenie porządku obrad rozpoczynającego się jutro posiedzenia Sejmu - podaje TVN24. Największe opozycyjne ugrupowanie chce, by ponowni zobacz więcej »
Platforma Obywatelska wyprzedza PiS tylko jednym punktem procentowym w sondażu PBS przeprowadzonym dla Gazety Wyborczej 15 i 16 września. Gdyby wybory odbyły się w ubiegły weekend, na PO głosowałoby zobacz więcej »
W poniedziałek o godzinie 16.15 minął termin zgłaszania się do rejestracji komitetów, pragnących wystawić kandydatów w przedterminowych wyborach parlamentarnych - podaje TVN24. Do Państ zobacz więcej »