Wprawdzie o tym, że przesilenie na rynkach finansowych jest bliskie, a poziom zniechęcenia do giełdy wśród inwestorów niesamowicie duży, pisano już wiele w ostatnim czasie. Tymczasem kondycja warszaw zobacz więcej »
Warszawa, 17.10.2008 (ISB) - W piątek na rynku walutowym było relatywnie spokojnie, przynajmniej jeśli za punkt odniesienia weźmie się poprzednie dwa tygodnie, uważają analitycy. zobacz więcej »
Coraz bardziej nerwowo jest na rynku walutowym. Główne waluty od rana wzmocniły się do złotego o około 2 proc. Szwajcarski frank ostatni raz był tak drogi w sierpniu 2007 r. zobacz więcej »
Gwarancje depozytów w biurach maklerskich są nawet wyższe niż bankowe przed zmianą prawa. zobacz więcej »
Wczorajsze wydarzenia na giełdach w Stanach Zjednoczonych oraz dzisiejsze silne spadki w Azji sprawiły, że polska waluta straciła znacząco na wartości. Przyczyną osłabienia złotego było znaczne pogor zobacz więcej »
Fundusze private equity chcą kupować i mówią, że kryzys to dobra ku temu okazja. Pod warunkiem, że firmy wreszcie potanieją. zobacz więcej »
Obserwuj indeksy strachu. To one wskażą, kiedy zebrać porzucane w popłochu papiery.  Przypisywana Nathanowi Rothschildowi rada, by kupować, gdy ulicami płynie krew, wydaje się równie kusząca, co zobacz więcej »
We wtorek na rynki finansowe powrócił optymizm, złoty wyraźnie się umocnił. Jednak najbliższe dni nadal będą się charakteryzować wahaniami kursu. Obligacje powinny pozostawać stabilne, jako bezpieczn zobacz więcej »
Kryzys na międzynarodowych rynkach finansowych nie odbije się w znacznym stopniu na polskim sektorze bankowych, ocenili analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku w raporcie dotyczącym sektora bankowego zobacz więcej »
Wrzesień upłynął pod dyktando złych wiadomości - głównie ze Stanów Zjednoczonych, choć Europa nie pozostawała daleko w tyle. Amerykański kryzys finansowy nabiera tempa i niczym rosnący w siłę huragan zobacz więcej »
Grupa Glinik SA w Gorlicach (woj. małopolskie), wyspecjalizowana m.in. w produkcji maszyn górniczych, narzędzi wiertniczych i odkuwek, odłożyła debiut giełdowy, planowany pierwotnie na jesień tego ro zobacz więcej »
Miniony tydzień na krajowym rynku przyniósł osłabienie złotego, a wartość polskiej waluty względem euro i dolara odnotowała ponad 6-procentowy spadek. Kurs EUR/PLN osiągnął swój szczyt na poziomie 3, zobacz więcej »
Piątkowa sesja na rynku międzybankowym upłynęła pod znakiem osłabienia złotego, któremu towarzyszyła bardzo duża zmienność. zobacz więcej »
Miniony tydzień na krajowym rynku przyniósł osłabienie złotego o nie spotykanej od dawna skali. Wartość polskiej waluty względem euro i dolara odnotowała ponad 6-proc. spadek. Kurs EUR/PLN osiągnął s zobacz więcej »
Obserwowane od wczoraj wydarzenia na krajowym rynku walutowym doskonale obrazują emocje, które panują w tej chwili na rynku finansowym. Plotka o upadku węgierskiego banku OTP pociągnęła w dół wartość zobacz więcej »