Od października ceny ropy naftowej idą w dół, ale w ostatnich dniach przecena drastycznie przyspieszyła. Eksperci ostrzegają, że w przyszłym roku rynek będzie przesycony surowcem. Działania OPEC prz zobacz więcej »
Źle rozpoczął się tydzień na giełdzie w USA. Akcje lecą w dół, a eksperci coraz odważniej mówią o głębszym kryzysie. Inwestorzy ze zniecierpliwieniem czekają na posiedzenie amerykańskiego banku cent zobacz więcej »
Wyjście Włoch z Unii Europejskiej, konflikt na Bliskim Wschodzie i brexit bez porozumienia - to tylko kilka zagrożeń, których świadomi powinni być inwestorzy. Eksperci ostrzegają przed poważnymi tur zobacz więcej »
Ceny prądu od stycznia nie wzrosną - takie jest ostatnie stanowisko rządu. Były minister gospodarki wylicza powody, dla których stawki muszą być wyższe. Oczy zwrócone są na zarządy spółek energetycz zobacz więcej »
Pierwszy salon Reserved w Londynie ma już rok. W tym czasie sprzedał ponad 700 tys. sztuk odzieży. Kolejnym krokiem jest współpraca z magazynem Vogue. zobacz więcej »
Anwil chce zwiększyć skalę działania. I to aż o połowę. Dzięki ponad miliardowej inwestycji za trzy lata będzie produkować prawie półtora miliona ton nawozów. zobacz więcej »
Składanie depozytów w Getin Noble Banku to według Moody's przedsięwzięcie nad wyraz ryzykowne. Agencja obniżyła w piątek i tak już spekulacyjny rating banku do B2. Dwa kroki niżej jest już poziom, g zobacz więcej »
Wczorajsza sesja przełamała wcześniejszą złą passę krajowego rynku. Wzrostom towarzyszyły większe obroty oraz dobre zachowanie spółek tradycyjnie kojarzonych z działalnością kapitału zagranicznego. zobacz więcej »
Giełdy zaserwowały inwestorom ostrą jazdę w 2018 roku. Niestety bilans dla większości nie jest korzystny. Kolejne 12 miesięcy też nie będą łatwym czasem. Analitycy ostrzegają przed spadkami cen akcj zobacz więcej »
W roku 2017 rynek kryptowalut przeżywał boom. Za jednego bitcoina płacono niemal 20 tys. dolarów. W tym roku cyfrowe waluty były w odwrocie, a przeceny sięgnęły nawet 80 proc. Są jednak osoby i inst zobacz więcej »
Po ogromnych spadkach cen akcji energetycznych spółek skarbu państwa inwestorzy w czwartek mogą poczuć ulgę. Notowania wyraźnie odbiły, choć trudno w tej chwili określić przyszłość podwyżek i sytuac zobacz więcej »
Drugi największy polski koncern naftowy porozumiał się z Microsoftem. Technologiczny gigant zainicjuje wspólne projekty i wdroży w Lotosie rozwiązania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. zobacz więcej »
31 spółek z warszawskiej giełdy znalazło się na nowej liście firm odpowiedzialnych społecznie. Pierwszy raz pojawiły się na niej największy producent obuwia i operator sieci znanych restauracji. Po zobacz więcej »
"Ręczne sterowanie", "absurd" - takimi słowami pomysł ministra energii komentuje były minister gospodarki. Nawet potrójnie stratne mogą być spółki energetyczne, jeśli dołożą się do rekompensat. Już zobacz więcej »
Po wieloletniej współpracy z Deloitte GetBack zmienił właśnie audytora. Poprzedni nie chciał wydać opinii do raportu za 2017 rok, choć jeszcze dziesięć miesięcy wcześniej nie miał żadnych uwag. zobacz więcej »