Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu. Zgłoszenia trzeba nadsyłać do 15 listopada. Jest o co walczyć. Na tym stanowisku wypł zobacz więcej »
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie zgodził się jeszcze na przejęcie sieci telewizji kablowej Multimedia Polska przez jej dotychczasowego konkurenta UPC. Ma podejrzenia, że ograniczy to konk zobacz więcej »
To już szósty kwartał, gdy PKN Orlen osiąga zysk powyżej 1,5 mld zł. Wcześniej taki wyczyn zdarzał się w historii spółki tylko dwukrotnie. Do tego w trzecim kwartale roku spółka nigdy wcześniej nie zobacz więcej »
Czwarta sesja wzrostowa pod rząd na Wall Street i najstarszy indeks giełdowy w Nowym Jorku przekroczył poziom jeszcze niedawno niewyobrażalny. Dow Jones Industrial znalazł się w środę powyżej 23 tys zobacz więcej »
Status "nie do sprzedaży przez Skarb Państwa" mają obecnie 24 spółki. Między innymi są to: Enea, Energa, GPW, Grupa Azoty, Grupa Lotos, KGHM, PKP PLK, PKP Cargo, PKO BP i PZU. zobacz więcej »
Szykuje się "szeroko zakrojony plan inwestycyjny". zobacz więcej »
Polska spółka dostarcza gaz na rynek ukraiński już od sierpnia 2016 roku. Do końca czerwca łącznie wyeksportowała 660 mln metrów sześciennych surowca. zobacz więcej »
Polakom lepiej się powodzi. Coraz więcej pieniędzy zostawiają w sklepach. We wrześniu zrobiliśmy o 8,6 proc. większe zakupy niż rok temu - wynika z najnowszych danych GUS. Wyższa dynamika w ostatnic zobacz więcej »
Licencja obejmuje nie tylko Polskę, ale i rynki krajów Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Chin, Japonii i Korei Południowej. zobacz więcej »
Dziś rozpoczął się Kongres Partii Komunistycznej, który ma wybrać władze i zdefiniować cele na kolejnych 5 lat. zobacz więcej »
W środę wszystkie oczy zwrócone są na Chiny. zobacz więcej »
Projekt zakłada jednorazową wypłatę w wysokości 10 tysięcy złotych netto emerytom i rencistom górniczym. zobacz więcej »
Dow Jones Industrial po raz pierwszy w historii przekroczył wartość 23 000 pkt. zobacz więcej »
Netflix jest już wart na giełdzie prawie 89 mld dol. To poziom takich firm jak Nike, czy giganta w bankowości Goldman Sachs. Wyniki trzeciego kwartału zaskoczyły pozytywnie analityków. Serwis ma już zobacz więcej »
- Koncentrujemy się na tym, skąd wziąć pracowników - mówi Dariusz Blocher, prezes Budimeksu. Na tysiąc nowo zatrudnianych prawdopodobnie połowa pochodzić będzie z Białorusi i Ukrainy. zobacz więcej »